اشنایی با گواهینامه ایزو مرتبط در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده (کنسروی، ساندویج، فینگرفود، سوپ و خورشت ها)

گواهینامه ایزو غذای آماده و نیمه آماده – امروزه زندگی سرعت بیشتری به خود گرفته و متاسفانه مردم زمان کمتری برای تهیه انواع غذاها بصورت سنتی و آشپزخانه ای دارند از اینرو تولیدکنندگان غذاهای آماده و نیمه آماده به نیاز بخشی از جامعه در خصوص تامین غذا پاسخ داده اند.

و ما شاهد گسترش هر چه بیشتر تنوع غذایی آماده و نیمه آماده شامل انواع کنسروی، ساندویج، فینگرفود، سوپ و خورشت، کتلت، کوکو و کباب ها هستیم.

نقش و کاربرد گواهینامه ایزو و سلامت غذا در انواع غذای آماده و نیمه آماده

علاوه بر ارزش غذایی و کالری بدست آماده، کیفیت و سلامت غذای آماده و نیمه آماده ای که از بیرون از منزل تهیه می گردد برای خانواده ها بسیار اهمیت دارد از این رو سازمان جهانی استاندارد – ایزو – برای این موضوع استانداردهای مناسبی را تهیه و تدوین کرده است که تولید کنندگان مواد غذایی می توانند جهت بالا بردن کیفیت و اطمینان از سلامت غذایشان از آنها بهره مند شوند. از این رو به برخی از استانداردهای ایزو و سایر استانداردهای مرتبط جهانی اشاره خواهیم کرد:

سیستم مدیریت کیفیت – ایزو 9001

تجزیه و تحلیل خطرات و کنترل نقاط بحرانی – سلامت غذا – HACCP

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی – ایزو 22000

غذای سالم تر، کسب و کار بهتر SFBB

سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان – ایزو 10002

سیستم رضایت مشتریان – ایزو 10004

ذکر این نکته ضروریست که پیش نیاز دریافت استانداردهای فوق دریافت و پیاده سازی استاندارد ملی کشور ایران و معاونت غذا و دارو در رویه تولید می باشد. و بایستی اصول تولید خوب یا همان GMP نیز رعایت گردد.

نکته: امکان ارایه گواهینامه GMP نیز به تنهایی برای تولید کنندگان مواد غذایی آماده و نیمه آماده وجود دارد.

گواهینامه ایزو غذا

سیستم مدیریت کیفیت – ایزو 9001 در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

استاندارد و گواهینامه ایزو 9001 یکی از معروفترین و محبوب ترین استاندارد های دنیا می باشد که بیشترین ثبت و صدور گواهینامه های سری ایزو را به خود اختصاص داده است. محوریت این استاندارد تضمین و مدیریت کیفیت محصولات و حتی خدمات می باشد و پیاده سازی این استاندارد در واقع کمک به بهره وری سازمانی و در نهایت افزایش رضایت مشتریان خواهد شد.

الزامات درخواستی جهت کنترل دقیق مواد اولیه ورودی و حین تولید مواد غذایی، کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری و تولیدی همگی گواه از تاکید این استاندارد بر حفظ و تضمین کیفیت محصول نهایی غذای آماده و نیمه آماده دارد. و این تضمین کیفیت منجر به افزایش رضایت مصرف کننده نهایی خواهد شد.

تجزیه و تحلیل خطرات و کنترل نقاط بحرانی – سلامت غذا – HACCP در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

در پروسه تولید، فرآوری و مصرف مواد غذایی آماده و نیمه آماده همیشه میکروب ها و باکتری ها در کنار ما وجود دارند که برخی از آنها برای سلامتی بدن انسان به شدت مضرر می باشند و اگر حذف و نابود نشوند عواقب ناگواری را برای انسان در درجه اول به همراه خواهد داشت. البته که انتشار اخبار بد می تواند برند یک محصول تولیدی مواد غذایی را نیز نابود کند.

بنابراین ما پیشنهاد جدی می کنیم که حتما استقرار استاندارد HACCP و دریافت گواهینامه آن را برای تولید غذای آماده و نیمه آماده تولید در نظر بگیرند. در واقع این استاندارد با کنترل نقاط بحرانی در فرآیند تولید از رشد میکروب های بیماری زا جلوگیری می کند به عنوان مثال اگر تلرانس عددی پارامترهای مثل دما، فشار و یا PH در فرایند تولید در محدوده خود نباشند میکروب های بیماری زا باقی خواهد ماند.

ما با تشکیل کمیته و تیم ایمنی مواد غذایی و استقرار و پیاده سازی HACCP می توانیم نقاط بحرانی که در واقع می توانند برخی از پارامترهای اشاره شده در فوق باشد به سلامت غذای آماده و نیمه آماده کمک بسزایی کنیم.

گواهینامه haccp غذای آماده و نیمه آماده

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی – ایزو 22000 در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی در واقع استاندارد تدوین شده سازمان جهانی استاندارد می باشد و جایگاه بالا استانداردی در زنجیره تولید مواد غذایی از جمله تولید انواع غذایی آماده و نیمه آماده دارد.

استاندارد ایزو 22000 از یک نگاه ترکیبی از استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 و سلامت غذا HACCP می باشد. تولید کنندگان مواد غذایی آماده و نیمه آماده برای پیاده سازی و دریافت گواهینامه آن بایستی یکسری اصول اولیه که به آن اصول پیش نیازی و به اصطلاح PRP می گویند، رعایت کنند.

پیش نیاز ها (PRPs) همان روش تولید خوب GMP می باشند که معاونت غذا و دارو در ایران استاندارد های لازمه آن را تهیه و تدوین کرده است. بنابراین با دریافت گواهینامه ایزو 22000 به مشتریان نشان خواهیم دارد اصول ایمنی در مواد غذایی را رعایت کرده ایم.

غذای سالم تر، کسب و کار بهتر – SFBB در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

همانظور که از اسم این استاندارد مشخص است این استاندارد از سری ایزویی نمی باشد و توسط آژانس مواد غذایی انگلستان، ویژه مراکزی از جمله مراکز تهیه غذا، کترینک ها، قنادی ها، کافی شاپ و … تهیه و تدوین شده است.

SFBB = Safer Food Better Business

نگاه و تاکید این استاندارد در حوزه های بررسی آلودگی ثانویه در محیط تولید، پخت و بسته بندی مواد غذایی، نحوه تمیز کردن محیط، نحوه سرد کردن غذا، نحوه گرم کردن صحیح غذا و مدیریت آن می باشد.

مجموعه هایی از جمله کترینگ ها که در تولید و بسته بندی انبوه غذاهای آماده برای ارسال به مشتریان از جمله سازمان ها و ارگان های دولتی و هواپیمایی نقش دارند پیشنهاد می گردد این استاندارد را پیاده سازی و گواهینامه مرتبط با آن را دریافت نمایند.

سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان – ایزو 10002 در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

هدف هر کسب و کاری رضایت مشتریان می باشد و این رضایت اگر تامین نشود در برخی موارد منجر به شکایت مشتریان نیز خواهد شد. مشتری ناراضی برای محصولات تولیدی از جمله غذاهای آماده و نیمه آماده اصلا خوب نیست! و از آن مهمتر اگر ناراضی مشتری رسیدگی و برطرف نشود خود باعث ضربه به برند تولیدکننده می گردد.

پیشنهاد ما برای یک تولید کننده مواد غذایی آماده و نیمه آماده استقرار و پیاده سازی استاندارد ایزو 10002 در کنار استاندارد های اشاره شده در فوق می باشد.

سیستم مدیریت رضایت مشتریان – ایزو 10004 در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

همانطور که در بالا گفتیم هر کسب کاری به منظور سودآوری بیشتر نیازمند رضایت مشتریان می باشد. رضایت مشتریان نیز جزء در سایه کیفیت و سلامت خوب، زمان تحویل به موقع و قیمت مناسب امکان پذیر نمی باشد!

توصیه می گردد شرکت های تولید کننده غذهای آماده و نیمه آماده، استاندارد رضایت مندی مشتری ایزو 10004 را پیاده سازی و اجرا نمایند و با دریافت بازخورد از مشتریان از میزان رضایتشان نسبت به محصول و غذای تحویلی آگاه یابند.

وجود رضایت مندی و تعریف بیشتر از برند تولیدی باعث جلب سایر مشتریان، افزایش خرید و در نتیجه سودآوری بیشتر خواهد شد.

از کدام مراکز و مراجع گواهینامه های ایزو مرتبط با تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده را دریافت نماییم؟

 تنها مرجع اصلي و رسمي ثبت و صدور گواهينامه هاي ايزو براساس تاکيد و توصيه سازمان جهاني استاندارد (ايزو) که در وب سايت آن (https://www.iso.org/certification.html) صراحتا اشاره شده است اعضاء زير گروه مرجع اعتباردهي IAF مي باشد لذا صدور و دریافت این مدل گواهینامه ها بسیار معتبر می باشد و بقیه مراکز یا اعتباری ندارد  و یا بسیار بسیار کم می باشد.

در این میان سایر استانداردهایی که زیر مجموعه سری ایزو نیز نمی باشند مانند HACCP و حتی SFBB امکان صدور گواهینامه به اصطلاح  Non-Accredit از شرکت های صدور گواهینامه ایزو وجود دارد.

هزینه اخذ گواهینامه های سری ایزو در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده

قیمت گواهینامه سری ایزو مانند گواهینامه ایزو 9001 به عوامل متعددی  از جمله نوع مواد غذایی تولیدی، محل کارگاه، تعداد نفرات در گیر در فرآیند تولید و تعداد نفر روز ممیزی و سایر پارامترها بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور دریافت قیمت حدودی صدور گواهینامه های ایزو خواهشمند است لینک مرتبط با آن را کلیک فرمایید.

گواهینامه های سری ایزو در تولید انواع غذای آماده و نیمه آماده چند سال اعتبار دارد؟

براساس قوانین، گواهینامه های سری ایزو با اعتبار سه ساله صادر می گردند با این توضیح که گواهینامه صادر شده نیازمند تمدید سالیانه می باشد در این تمدید سالیانه که به ممیزی و بازدید مراقبتی معروف است شارژ مجدد نیز دریافت می گردد.

مشاوره دریافت گواهینامه ایزو برای انواع غذای آماده و نیمه آماده

گروه مدیریتی جلالی به عنوان نماینده شرکت صدور گواهینامه اینسپکت INSPECT  آمادگی خود را جهت ارایه خدمات آموزشی، ثبت و صدور گواهینامه ایزو اعلام میدارد. خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های 0217761105609102157571 تماس حاصل فرمایید.