گواهینامه ایزو صنعت مبلمان

جهت دریافت گواهینامه ایزو خاص صنعت مبلمان ابتدا بایستی ببنیم برای این صنعت کدامیک از استانداردهای سری ایزو رو می توانیم دریافت نماییم!

استاندارد و گواهینامه ایزو برای صنعت مبلمانی که می تواند از یک کارخانه تولید مبلمان تا کارگاههای کوچک کاربرد داشته باشد. همچنین مهمترین بخش این صنعت که در واقع بازاریابی و فروش آن به مشتریان است سری استانداردهای ایزو نقش مهم خود را ایفاء می کنند.

سفارشی که از مشتری دریافت می گردد، نوع مبلمانی که براساس سلیقه بصورت استیل، نیمه استیل و مدرن درخواست می شود، تا تولید آن و ثبت بیجک ارسال و تحویل سفارش به مشتری و نهایتا خدمات پس از فروشی که می توان آن را جدی گرفت، پروسه ای است که اگر استانداردهای سری ایزو مانند ایزو 9001 به خوبی درک شوند و استقرار استاندارد صورت پذیرد می تواند هم بهره وری در تمامی خطوط تولید (نجاری، خیاطی، رویه کوبی و …) را داشته باشد و هم رضایت مشتری ….

برخی از استاندارد و گواهینامه های ایزو مرتبط با صنعت مبلمان:

گواهینامه ایزو 9001 – سیستم مدیریت کیفیت

گواهینامه ایزو 14001 – سیستم مدیریت زیست محیطی

گواهینامه ایزو 45001 – سیستم ایمنی و بهداشت

گواهینامه ایزو 10002 – سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان

گواهینامه ایزو 10004 – سنجش رضایت مشتری

گواهینامه ایزو 38200- زنجیره نگهداری از چوب و مصنوعات چوبی

 

گواهینامه ایزو 9001 – سیستم مدیریت کیفیت در صنعت مبلمان

اولین پیشنهاد ما به تولیدکنندگان و فروشندگان در صنعت مبلمان، استاندارد و گواهینامه ایزو 9001 معروف و محبوب در سطح بین المللی می باشد. استانداردی که از یک نگاه به تضمین کیفیت کالا و خدمات ارایه شده می پردازد.

این استاندارد تمامی بخش ها و فرآیندهای یک شرکت و تولید کننده مبلمان از لحظه گرفتن سفارش تا تحویل مبلمان به مشتری را در بر می گیرد و قصد دارد تمامی فرایندها تحت کنترل باشد تا کالای مبلمان با بهترین کیفیت، سریع ترین زمان و حتی مناسب ترین قیمت به دست مشتری برسد.

در واقع هدف نهایی این استاندارد علاوه بر بهره وری و سود آوری رضایت مشتری و ادامه دار بودن خرید می باشد.

وجود دستورالعمل های تولید که با هدف تولید یکنواخت تهیه و تدوین می شوند تا چک لیست های کنترلی حین تولید، محصول نهایی و همچنین مواد و کالای اولیه ورودی از کاربرد های این استاندارد می باشد.

وجود یک برنامه ریزی تولید دقیق براساس زمانبندی تولید که منجر به سر وقت رسیدن سفارش به مشتری می گردد از الزامات و بندهای این استاندارد معروف ایزو 9001 در صنعت مبلمان می باشد. موردی که بیشتر مشتریان و قولی که فروشنده مبلمان به آنها می دهند حساس هستند.

استاندارد ایزو 9001 علاوه بر موارد اشاره شده در فوق در استراتژی و برنامه ها، مدیریت ریسک فعالیت ها، مدیریت منابع انسانی و آموزش پرسنل و کارگران، نگهداری و تعمیرات، کالبراسیون تجهیزات کارگاهی، امکان سنجی و دریافت سفارش و … در این صنعت مبلمان نفش و کاربرد دارد.

گواهینامه ایزو 14001 – سیستم مدیریت زیست محیطی در صنعت مبلمان

این استاندارد همانطور که از نامش پیداست در حوزه محیط زیست الزاماتی را بیان کرده تا صنایع تولیدی از جمله صنعت مبلمان به محیط زیست آسیبی را وارد نکنند! و جزء استاندارد و گواهینامه های عمومی سری ایزو می باشد.

فعالیت های کارگاهی از سر و صدا و آلودگی صوتی گرفته تا پسماندهای کارگاهی می تواند چهره محیط زیست را خراب کند و این استاتدارد از تولید کننده در صنعت مبلمان می خواهد نقش خود را در کنترل آلودگی محیط زیست ایفا کند نقشی که برای تمامی افراد و مردم در جامعه مهم است.

با دریافت استاندارد ایزو 14001 به جامعه و مردم نشان خواهیم داد ما هم به عنوان تولید کننده مبلمان به موضوع محیط زیست حساس هستیم و قوانین را رعایت می کنیم.

گواهینامه ایزو 14001 صنعت مبلمان

گواهینامه ایزو 45001 – سیستم ایمنی، بهداشت در صنعت مبلمان

استاندارد ایزو 45001 ایمنی یعنی احترام به حقوق اولیه یک کارگری که در خط تولید مشغول فعالیت است. این بدان معناست که در فعالیت تولیدی و کارگاهی احتمال آسیب رسیدن به کارگر وجود دارد. با توجه به دستگاههایی که در خطوط تولیدی از جمله نجاری مانند اره فارسی بر، منگنه کوب بادی و … وجود دارد احتمال آسیب به کارگر است.

با پیاده سازی این استاندارد قصد داریم خطرات بالقوه را در تمامی فرآیندها و فعالیت های یک صنعت مبلمان شناسایی و ارزیابی کنیم تا از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری کنیم.

وقتی یک کارگر و پرسنل با تجربه آسیب می بیند علاوه بر این که از لحاظ روحی و روانی نقش منفی در بین سایر پرسنل دارد، کاهش بهره وری با افزایش ضایعات و دوباره کاری را به همراه خواهد داشت. کلیه پرسنل جزء سرمایه های هر شرکت و کارگاههای تولیدی می باشند بنابراین حفظ سلامت آنان از جایگاه بالایی برخوردار می باشد.

گواهینامه ایزو 45001 صنعت مبلمان

گواهینامه ایزو 10002 – سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان

رسیدگی به شکایت مشتریان در واقع می تواند شروعی برای اخذ رضایت مشتری باشد. مشتری که از کیفیت محصول راضی نیست! مشتری که از زمان تحویل کالا رضایت ندارد می توانند یک تبلیغ کننده بد برای برند خاصی از صنعت مبلمان باشد.

البته برخی از آمار می گویند تنها 4 درصد مشتری اعلام نارضایتی خود را اعلام می کنند و بقیه علاوه بر اینکه اعلام نمی کنند ممکن است برند ما را نیز خراب کنند!

در اینجا دو حالت اتفاق افتاده، اول اینکه مشتری ناراضی داریم و خودش اعلام کرده  و بایستی رضایت او را بدست آوریم و دوم اینکه مشتری نارضی داریم و اعلامی هم نکرده است!

در حال اول نوع عدم رضایت مشخص است یا مشتری از کیفیت کالا مشکل دارد یا تحویل به موقع یا دریافت بیشتر مبالغ یا رفتار پرسنل و یا هر مورد دیگر که اگر ما به خوبی درک کنیم و مشکل را رفع نماییم، در نهایت مشتری به ما اعتماد می کند.

در حالت دوم ما نمی دانیم مشتری از چه چیزی ناراحت است و اعلام نکرده! بنابراین بهتر است پس از تحویل کالا از طریق واحد خدمات پس از فروش علت را جویا شویم تا هم به رفع مشکل بپردازیم و هم با رفع علل ریشه ای مشکل از تسری و انتقال آن به سایر مشتریان جلوگیری کنیم.

با استقرار ، پیاده سازی و دریافت گواهینامه ایزو 10004 به مشتری خواهیم گفت ما به عنوان تولید کننده در صنعت مبلمان این سیستم رسیدگی به شکایت مشتریان را داریم و قصدمان خرسندی شما از خرید می باشد.

گواهینامه ایزو 10004 – سنجش رضایت مشتری

هدف هر کسب و کاری کسب رضایت مشتریان می باشد و صنعت مبلمان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و تمامی کسب و کارها برای سود آوری تلاش می کنند اما رشد سود در گرو مشتری راضی می باشد.

پنجمین استاندارد و گواهینامه های که ما به شما به عنوان بخشی از زنجیره صنعت مبلمان پیشنهاد می کنیم استقرار، پیاده سازی و دریافت گواهینامه بین المللی ایزو 10004 می باشد.

با دریافت این گواهینامه به مشتری ثابت می کنیم نیازها و خواسته های آنها در اولویت ماست.

گواهینامه ایزو 10002 صنعت مبلمان

نیاز و خواسته ای که در یک تقسیم بندی می تواند به سه بخش: تلویحی، تشریحی و مشعوف کننده طبقه بندی شود

نیاز تلویحی: آن دسته نیازی که مشتری ذاتا از یک کالا و خدمات ارایه شده می خواهد به عنوان مثال هدف از خرید مبلمان نشتن و احساس راحتی و خستگی رفع کردن می باشد و این طبیعت ساخت مبلمان می باشد.

نیاز تشریحی: آن دسته نیازی که مشتری بیان می کند به عنوان مثال مبلمان رنگ آبی به تعداد مثلا 7 نفر می خواهد.

نیاز مشعوف کننده: آن دسته نیازی که مشتری انتظارش رو ندارد و با دیدنش بسیار خوشحال می شود مثلا حمل رایگان تا درب منزل

گواهینامه ایزو 38200- زنجیره نگهداری از چوب و مصنوعات چوبی

با دریافت گواهینامه ایزو 38200 قرار است به مشتریان و جامعه نشان دهیم مواد اولیه که همان چوب در تولید مبلمان می باشد از یک منشاء قانونی بدست آمده است و قرار نیست برای تولید مبلمان به محیط زیست و درختان آسیبی وارد شود و مصرف ما بصورت مسئولانه می باشد.

این استاندارد به یک سیستم ردیابی و شناسایی دقیق از منشاء استخراج تا تولید مصنوعات که در زنجیره مصرف چوب می باشد نیاز دارد. و یکی از استاندارد ها و گواهینامه هایی است که تولیدکنندگان مبلمان می توانند آن را دریافت نمایند.

از کدام مراجع و مراکز گواهینامه ایزو برای صنعت مبلمان دریافت کنیم؟

به منظور دریافت گواهینامه ایزو توجه شما را به مطاب ذیل جلب می نماییم:

تنها مرجع اصلي و رسمي ثبت و صدور گواهينامه هاي ايزو براساس تاکيد و توصيه سازمان جهاني استاندارد (ايزو) که در وب سايت آن (https://www.iso.org/certification.htmlصراحتا اشاره شده است اعضاء زير گروه مرجع اعتباردهي IAF مي باشد لذا صدور و دریافت این مدل گواهینامه ها بسیار معتبر می باشد و بقیه مراکز یا اعتباری ندارد و یا بسیار بسیار کم می باشد. در حال حاضر شرکت صدور گواهینامه اینسپکت دارای دو تاییدیه از مراکز TURKAK ترکیه و IAS آمریکا می باشد و این مراکز هر دو زیر مجموعه مجمع اعتباردهی IAF می باشند.

هزینه دریافت گواهینامه ایزو برای صنعت مبلمان چقدر است؟

هزینه اخذ گواهینامه ایزو به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد سایت کارگاهی، تعداد نفرات، تعداد روز برای ممیزی و سایر پارامترهای دیگر که البته به منظور بدست آوردن حدود و رنج قیمتی خواهشمند است مقاله مرتبط با آن را کلیک نمایید.

گواهینامه های ایزو صادر برای صنعت مبلمان چند سال اعتبار دارد؟

گواهینامه های سری ایزو مانند ایزو 9001 دارای اعتبار سه ساله می باشد با این توضیح که هر ساله بایستی تمدید گردند و این تمدید همراه با بازرسی مجدد و دیرافت شارژ سالیانه می باشد.

مشاوره گواهینامه ایزو صنعت مبلمان:

گروه مدیریتی جلالی آمادگی خود جهت خدمات ممیزی، ثبت و صدور گواهینامه های بین المللی ایزو از طریق شرکت صدور گواهینامه اینسپکت ترکیه با اعتبارات TURKAK ترکیه و IAS آمریکا اعلام می دارد.

خواهشمند است با شماره های 02171057626 و 09102157571 تماس حاصل نمایید.